Zwycięska passa Rotmistrza Twoja Szkoła

Data: 2010-08-16
Autor: twoja-szkola.pl
Drużyna Rotmistrza „Twoja Szkoła” Grudziądz w bieżącym roku rozegra swoje mecze ligowe w Ekstralidze 66 Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach. Po zajęciu III miejsca w zeszłorocznej pierwszej lidze, nasz zespół był pierwszym rezerwowym w przypadku wycofania się którejś z uprawnionych drużyn. Taki fakt zaistniał i automatycznie Rotmistrz znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych drużyn w kraju.
W bieżącym roku dobrze spisały się także rezerwy Rotmistrza. Druga drużyna po zajęciu drugiego miejsca w rozgrywkach regionalnej III ligi wywalczyła awans do II ligi, które rozgrywane są na szczeblu centralnym. Drużyna szachowa występująca w rozgrywkach ligowych składa się z sześciu zawodników, w tym obowiązkowa na szóstej szachownicy występuje kobieta. Zawody w ligach regionalnych trwają około pół roku, metodą wyjazdową. Co dwa tygodnie mecze odbywają się na przemian u siebie a następnie wyjazd do miejscowości drużyny przeciwnej. W miesiącu wrześniu obie drużyny będą startować w meczach lig centralnych, które rozgrywane są systemem stacjonarnym-zjadowym, przez 9 dni w tym samym miejscu rozegranych zostaje 9 meczy: pierwsza gra w Katowicach, druga w Mrzeżynie.

Zawodnicy i działacze klubu posiadają duże doświadczenie w realizacji imprez szachowych, zawodów szczebla wojewódzkiego i krajowego, które od wielu lat przekazywane są pozyskiwanym ciągle nowym pokoleniom. Grudziądz był zawsze miastem, które skupiało silnych szachistów. Popularność szachów wynikała z faktu, że mieszkali w nim indywidualności, którzy potrafiły zainteresować rzesze młodych ludzi grą oraz systematycznymi treningami. Na krótki okres czasu straciły swą popularność, gdyż zabrakło chętnych do pracy z młodzieżą i dorosłymi. Zawodnicy grudziądzcy grali w innych klubach województwa kujawsko-pomorskiego. Z chwilą powstania klubu UKS Rotmistrz Grudziądz, szachy na dobre powróciły do Grudziądza i tym samym powrócili grudziądzcy zawodnicy. Przez okres niespełna pięciu lat członkowie klubu zwyciężając w poszczególnych szczeblach rozgrywek ligowych od A-klasy poprzez ligę okręgową, III i II ligę wprowadzili drużynę Rotmistrza do I ligi 63 Drużynowych Mistrzostw Polski. Po dwukrotnym występie w I lidze, grudziądzanie wywalczyli awans do Ekstraligi. W okresie tym członkowie klubu zdobywali pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski: Samorządowców, Polityków, Nauczycieli, Mistrzostwach Wojska Polskiego zarówno drużynowo jak też indywidualnie, wielokrotnie reprezentując wojsko na arenie międzynarodowej. Jest to tylko część sukcesów, o wielu pisała lokalna prasa, natomiast więcej można znaleźć na stronie internetowej www.rotmistrz.4rbm.pl

Komentarze
+ DODAJ KOMENTARZ
wsd
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 - Twoja Szkoła