AKTUALNOŚCI
Jednym z uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego jest Krzysztof Buczkowski - żużlowiec urodzony 30 kwietnia 1986 roku w Grudziądzu. Już od najmłodszych lat interesował się speedway'em. W związku z pasją, jaką był dla niego "czarny sport", postanowił zapisać się do szkółki żużlowej Grudziądzkiego Klubu Motorowego. W roku 2002 podszedł do egzaminu na licencję "Ż". Popularny "Buczek" bez problemu poradził sobie zarówno z częścią teoretyczną, jak i praktyczną na torze w Pile. Tym samym stał się pełnoprawnym zawodnikiem i od tej pory jego żużlowa kariera nabierała tempa.
Sebastian Pilecki - uczeń II klasy LO dla Dorosłych pseudonim - „SETKI” ur. 23.10.1984r. w Siemianowicach Śląskich. Fristajlowiec, Rysownik, wszechstronnie uzdolniony sportowiec znany również jako Sebastian IX Liter, Setki LHG Polski Raper.
Dwa lata temu jego życie poprzez udział w talent show Polsatu „Must be the Music” zmieniło się o 180 stopni.
Jednym z uczniów zabrzańskiego oddziału, którym chcieliśmy się pochwalić jest Pan Marcin Kosel. Uprawia kulturystykę już 8 lat i ma na swoim koncie spore osiągnięcia. Od kilku lat działa jako trener osobisty i pomaga swoim klientom w osiągnięciu celu, który sobie stawia, czerpiąc przy tym satysfakcję.
Gdyby nie doniesienia lokalnej prasy, koledzy i koleżanki z uczelnianej ławy być może nigdy nie dowiedzieliby się o sukcesach grudziądzanki. Nadzwyczaj skromna i niezwykle utalentowana - Natalia Jasińska od sześciu lat przebojem zdobywa kolejne medale na krajowych i zagranicznych mistrzostwach osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.
W piątek, 15 marca 2013 r. odbyła się promocja książki Aldony Magdaleny Peplińskiej, która jest uczennicą Prywatnej Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Słupsku "Twoja-Szkoła" przy ul. Szczecińskiej 36. Promocja tomiku wierszy dla dzieci pt. "I uszatkę bałwan zgubił" odbyła się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Motarzynie (gmina Dębnica Kaszubska).
W najbliższy piątek o godzinie 20:00 na kanale Polsat, jeden z naszych uczniów Wentowski Maciej wraz z zespołem Sztewite Gang będzie walczył o wygraną w programie Got to dance - Tylko Taniec. Pomóżmy im wygrać wysyłając na nich SMSy!