Marcin Kosel - kulturysta

Data: 2013-11-14
Jednym z uczniów zabrzańskiego oddziału, którym chcieliśmy się pochwalić jest Pan Marcin Kosel. Uprawia kulturystykę już 8 lat i ma na swoim koncie spore osiągnięcia. Od kilku lat działa jako trener osobisty i pomaga swoim klientom w osiągnięciu celu, który sobie stawia, czerpiąc przy tym satysfakcję.
Przygodę z kulturystyką i zdrowym stylem życia rozpoczął w 2005 r. Dwa lata później wystartował już na pierwszych swoich zawodach - Debiutach w Mińsku Mazowiecki - i zajął II miejsce. Po tym sukcesie , otrzymał pomocną dłoń od Pana Jerzego Szymańskiego - Prezesa Klubu Sportowego OLIMP Zabrze. Został On jego trenerem i mentorem do ciężkiej pracy nad sobą, co zaowocowało kolejnymi sukcesami w tej dyscyplinie sportowej.

W tym roku spełnił swoje największe marzenie - zdobył tytuł Mistrza w kat. 70 kg na prestiżowych zawodach Arnold Classic, które odbyły się w Ohio, USA. Jego kolejnym celem jest dołączenie do kolekcji złotego medalu z Mistrzostw Świata, a co za tym idzie, ciągła praca nad swoja sylwetką, aby osiągnąć stan idealny.

• 2013r. Arnold Classic USA I miejsce
  • 2012r. Mistrzostwa Europy II miejsce